0.75" SPLIT-CORE CT 25A:333MV
Product Attributes:
Series SCT-0750
Sensor Type Current Sensor
Current - Sensing 25A
Sensitivity -
Frequency 30Hz ~ 1kHz
Linearity ±1%
Accuracy ±1%
Current - Supply (Max) -
Operating Temperature -20°C ~ 75°C
Supplier Device Package -
TT-DKEY-2272-SCT-0750-025-ND
Aim Dynamics
1 1
Aim Dynamics 2272-SCT-0750-025-ND
Sku: TT-DKEY-2272-SCT-0750-025-ND
Description of product
0.75" SPLIT-CORE CT 25A:333MV
Product Attributes:
Series SCT-0750
Sensor Type Current Sensor
Current - Sensing 25A
Sensitivity -
Frequency 30Hz ~ 1kHz
Linearity ±1%
Accuracy ±1%
Current - Supply (Max) -