3PH 18" COILS 2000A:333MV
Product Attributes:
Series RCS
Product Status Active
For Measuring AC
Sensor Type AC Single Phase/Three Phase
Current - Sensing 2000A
Number of Channels 3
Linearity -
Accuracy ±1%
Voltage - Supply 9V ~ 36VDC
Response Time -
Current - Supply (Max) -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
TT-DKEY-2272-RCS-1800-2000-ND
Aim Dynamics
1 1
Aim Dynamics 2272-RCS-1800-2000-ND
Sku: TT-DKEY-2272-RCS-1800-2000-ND
Description of product
3PH 18" COILS 2000A:333MV
Product Attributes:
Series RCS
Product Status Active
For Measuring AC
Current - Sensing 2000A
Number of Channels 3
Linearity -
Accuracy ±1%
Voltage - Supply 9V ~ 36VDC
Response Time -
Current - Supply (Max) -