4" COIL 800A:333MV 3PH INTEGRATR
Product Attributes:
Series ASR-400MV
Product Status Active
For Measuring AC
Sensor Type Rogowski Coil
Current - Sensing 800A
Number of Channels 3
Output Ratiometric, 0V ~ 0.333V
Sensitivity -
Frequency 25Hz ~ 100kHz
Linearity -
Accuracy ±1%
Voltage - Supply 9V ~ 36V
Response Time -
Current - Supply (Max) -
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Polarization -
Mounting Type -
Package / Case -
Supplier Device Package -
TT-DKEY-2272-ASR-04-800A:333MV-ND
Aim Dynamics
1 1
Aim Dynamics 2272-ASR-04-800A:333MV-ND
Sku: TT-DKEY-2272-ASR-04-800A:333MV-ND
Description of product
Product Attributes:
Series ASR-400MV
Product Status Active
For Measuring AC
Sensor Type Rogowski Coil
Current - Sensing 800A
Number of Channels 3
Sensitivity -
Frequency 25Hz ~ 100kHz
Linearity -
Accuracy ±1%
Voltage - Supply 9V ~ 36V
Response Time -
Current - Supply (Max) -