AC/DC CONVERTER 12V 5V 850W
Product Attributes:
Series PFE850 (850W)
Product Status Active
Type Front End
Number of Outputs 2
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 70 A
Current - Output 2 3.3 A
Current - Output 3 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Power (Watts) 850W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency 94%
Operating Temperature 0°C ~ 65°C (With Derating)
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 14.17" L x 2.15" W x 1.57" H (360.0mm x 54.5mm x 40.0mm)
Approval Agency CE, NEMKO
Standard Number 62368-1
TT-DKEY-2266-PFE850-12-054RA-ND,179-2633-ND
Bel Power Solutions
1 1
Bel Power Solutions 2266-PFE850-12-054RA-ND,179-2633-ND
Sku: TT-DKEY-2266-PFE850-12-054RA-ND,179-2633-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 12V 5V 850W
Product Attributes:
Series PFE850 (850W)
Product Status Active
Type Front End
Number of Outputs 2
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 70 A
Current - Output 2 3.3 A
Current - Output 3 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Power (Watts) 850W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency 94%
Mounting Type Rack Mount