SENSOR THROUGH-BEAM 15M NPN
Product Attributes:
Series PD
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Sensing Distance 590.551" (15m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 500µs
Output Configuration NPN
Light Source Infrared (880nm)
Connection Method Cable
Ingress Protection IEC 60529 IP67
Cable Length 78.74" (2m)
Adjustment Type Teaching Method
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
TT-DKEY-2266-PD30CNT15NPDU-ND,1864-2127-ND
Carlo Gavazzi Inc.
1 1
Carlo Gavazzi Inc. 2266-PD30CNT15NPDU-ND,1864-2127-ND
Sku: TT-DKEY-2266-PD30CNT15NPDU-ND,1864-2127-ND
Description of product
SENSOR THROUGH-BEAM 15M NPN
Product Attributes:
Series PD
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 500µs
Output Configuration NPN
Light Source Infrared (880nm)
Connection Method Cable
Cable Length 78.74" (2m)