ADJ PWR RES 200 OHM 25W CHAS MT
Product Attributes:
Series Dividohm®210
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Power (Watts) 25 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Diameter 0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm)
Length 2.000" (50.80mm)
Mounting Type Chassis Mount
Termination Solder Lug
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-2266-D25K200E-ND,D25K200E-ND
Ohmite
1 1
Ohmite 2266-D25K200E-ND,D25K200E-ND
Sku: TT-DKEY-2266-D25K200E-ND,D25K200E-ND
Description of product
Product Attributes:
Series Dividohm®210
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Power (Watts) 25 W
Tolerance ±10%
Adjustment Type Slide
Length 2.000" (50.80mm)