SI500 6MM M12NEMBNNOM12P4
Product Attributes:
Series 120253 Contrinex
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.236" (6mm)
Output Type NPN-NO
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Termination Style Connector
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Indicator No Indicator
Package / Case Cylinder, Threaded - M12
TT-DKEY-2266-1202530040-ND,WM26218-ND
Molex
1 1
Molex 2266-1202530040-ND,WM26218-ND
Sku: TT-DKEY-2266-1202530040-ND,WM26218-ND
Description of product
SI500 6MM M12NEMBNNOM12P4
Product Attributes:
Series 120253 Contrinex
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.236" (6mm)
Output Type NPN-NO
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Termination Style Connector