PRO SOLDERING STATION W/ MICRO
Product Attributes:
Series 9378 Pro
Product Status Active
Type Soldering
Wattage 60W
Voltage - Input 220VAC
Plug Type -
Voltage - Output 24V
Number of Channels 1
Control/Display Type Digital
Includes Cord, Iron, Manual, Stand, Tip
Base Unit -
Supplied Iron, Tweezer, Handle B028
Supplied Tips/Nozzles -
Workstand -
Temperature Range 392°F ~ 896°F (200°C ~ 480°C)
Features Auto Off, ESD Safe
TT-DKEY-2260-AO9378-220-MICRO-ND
1 1
SRA Soldering Products 2260-AO9378-220-MICRO-ND
Sku: TT-DKEY-2260-AO9378-220-MICRO-ND
Description of product
PRO SOLDERING STATION W/ MICRO
Product Attributes:
Series 9378 Pro
Product Status Active
Type Soldering
Wattage 60W
Voltage - Input 220VAC
Plug Type -
Voltage - Output 24V
Number of Channels 1
Control/Display Type Digital
Base Unit -
Supplied Tips/Nozzles -
Workstand -