701A++ ALL DIGITAL DUAL FUNCTION
Product Attributes:
Series Aoyue®
Product Status Active
Type Desoldering, Soldering
Wattage 70W
Voltage - Input 220V
Plug Type Included, Not Specified
Voltage - Output 24V
Number of Channels 2
Control/Display Type Digital
Includes Cord, Maintenance Kit
Base Unit 701A++
Supplied Iron, Tweezer, Handle Included, Not Specified
Supplied Tips/Nozzles Included, Not Specified
Workstand 2663
Temperature Range 392°F ~ 896°F (200°C ~ 480°C)
Features Ceramic Heater
TT-DKEY-2260-AO701A++220V-ND
1 1
SRA Soldering Products 2260-AO701A++220V-ND
Sku: TT-DKEY-2260-AO701A++220V-ND
Description of product
Product Attributes:
Series Aoyue®
Product Status Active
Type Desoldering, Soldering
Wattage 70W
Voltage - Input 220V
Voltage - Output 24V
Number of Channels 2
Control/Display Type Digital
Includes Cord, Maintenance Kit
Base Unit 701A++
Workstand 2663