1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 8MM
Encoder Type Incremental
Output Type Open Collector
Pulses per Revolution 1024
Voltage - Supply 5V ~ 28V
Actuator Type 10mm Open Center
Qualification -
TT-DKEY-2239-15T-14SA-1024NV1ROC-M00-ND
Encoder Products Company
1 1
Encoder Products Company 2239-15T-14SA-1024NV1ROC-M00-ND
Sku: TT-DKEY-2239-15T-14SA-1024NV1ROC-M00-ND
Description of product
Encoder Type Incremental
Output Type Open Collector
Pulses per Revolution 1024
Voltage - Supply 5V ~ 28V
Actuator Type 10mm Open Center