1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 3/8
Encoder Type Incremental
Output Type Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
Pulses per Revolution 3600
Voltage - Supply 5V ~ 28V
Actuator Type 10mm Open Center
Qualification -
TT-DKEY-2239-15T-02SA-3600NV1RHV-M00-ND
Encoder Products Company
1 1
Encoder Products Company 2239-15T-02SA-3600NV1RHV-M00-ND
Sku: TT-DKEY-2239-15T-02SA-3600NV1RHV-M00-ND
Description of product
Encoder Type Incremental
Pulses per Revolution 3600
Voltage - Supply 5V ~ 28V
Actuator Type 10mm Open Center