1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 1/4
Output Type Open Collector
Pulses per Revolution 2500
Voltage - Supply 5V ~ 28V
Qualification -
TT-DKEY-2239-15S-19M8-2500NV1ROC-M00-ND
Encoder Products Company
1 1
Encoder Products Company 2239-15S-19M8-2500NV1ROC-M00-ND
Sku: TT-DKEY-2239-15S-19M8-2500NV1ROC-M00-ND
Description of product
Output Type Open Collector
Pulses per Revolution 2500
Voltage - Supply 5V ~ 28V