HEAT SINK, BGA, 23 X 23 X 25 MM
Product Attributes:
Series HSB
Product Status Active
Type Top Mount
Package Cooled BGA
Attachment Method Adhesive (Not Included)
Shape Square, Pin Fins
Length 0.906" (23.00mm)
Width 0.906" (23.00mm)
Diameter -
Fin Height 0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise 6.13W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 3.80°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural 12.23°C/W
Material Aluminum Alloy
Material Finish Black Anodized
TT-DKEY-2223-HSB23-232325-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-HSB23-232325-ND
Sku: TT-DKEY-2223-HSB23-232325-ND
Description of product
Product Attributes:
Series HSB
Product Status Active
Type Top Mount
Package Cooled BGA
Shape Square, Pin Fins
Length 0.906" (23.00mm)
Width 0.906" (23.00mm)
Diameter -
Fin Height 0.984" (25.00mm)