BUZZER PIEZO 12V 15.4MM TH
Product Attributes:
Series CPI
Product Status Active
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Input Type DC
Voltage - Rated 12 V
Voltage Range 3 ~ 16V
Frequency 4kHz
Technology Piezo
Operating Mode Single Tone
Duration -
Sound Pressure Level (SPL) 95dB @ 12V, 10cm
Current - Supply 30mA
Port Location Top
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Approval Agency -
Ratings Washable
Mounting Type Through Hole
Termination PC Pins
Size / Dimension 0.606" Dia (15.40mm)
Height - Seated (Max) 0.563" (14.30mm)
Ingress Protection -
TT-DKEY-2223-CPI-1514-12-95T-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CPI-1514-12-95T-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CPI-1514-12-95T-ND
Description of product
BUZZER PIEZO 12V 15.4MM TH
Product Attributes:
Series CPI
Product Status Active
Input Type DC
Voltage - Rated 12 V
Voltage Range 3 ~ 16V
Frequency 4kHz
Technology Piezo
Operating Mode Single Tone
Duration -
Current - Supply 30mA
Port Location Top
Approval Agency -
Ratings Washable
Mounting Type Through Hole
Termination PC Pins