MIC COND ANLG NC -44DB 0.157"DIA
Product Attributes:
Series CMR
Product Status Active
Type Electret Condenser
Output Type Analog
Direction Noise Cancelling
Frequency Range 100 Hz ~ 10 kHz
Sensitivity -44dB ±3dB @ 94dB SPL
S/N Ratio 55dB
Voltage - Rated -
Current - Supply 500 µA
Port Location Top
Ratings -
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Height (Max) 0.071" (1.80mm)
Shape Circular
Impedance 2.2 kOhms
Voltage Range 1 V ~ 5 V
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2223-CMR-4015-44-SP-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CMR-4015-44-SP-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CMR-4015-44-SP-ND
Description of product
Product Attributes:
Series CMR
Product Status Active
Type Electret Condenser
Output Type Analog
Direction Noise Cancelling
S/N Ratio 55dB
Voltage - Rated -
Current - Supply 500 µA
Port Location Top
Ratings -
Termination Solder Pads
Height (Max) 0.071" (1.80mm)
Shape Circular
Impedance 2.2 kOhms
Voltage Range 1 V ~ 5 V