FAN AXIAL 70X25.2MM 24VDC WIRE
Product Attributes:
Series CFM-70C
Product Status Active
Voltage - Rated 24VDC
Size / Dimension Square - 70mm L x 70mm H
Width 25.20mm
Air Flow 34.5 CFM (0.966m³/min)
Static Pressure 0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type omniCOOL™ Magnetic Sleeve
Fan Type Tubeaxial
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Noise 37.1dB(A)
RPM 4000 RPM
Termination 3 Wire Leads
Ingress Protection -
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency CE, cURus, TUV
Weight -
Power (Watts) 3.36 W
TT-DKEY-2223-CFM-7025C-240-394-20-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CFM-7025C-240-394-20-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CFM-7025C-240-394-20-ND
Description of product
FAN AXIAL 70X25.2MM 24VDC WIRE
Product Attributes:
Series CFM-70C
Product Status Active
Voltage - Rated 24VDC
Width 25.20mm
Fan Type Tubeaxial
Noise 37.1dB(A)
RPM 4000 RPM
Termination 3 Wire Leads
Ingress Protection -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Weight -
Power (Watts) 3.36 W