FAN BLOWER 39.5X10MM 12VDC WIRE
Product Attributes:
Series CBM-40C
Product Status Active
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Square/Rounded - 39.5mm L x 39.5mm H
Width 10.00mm
Air Flow 1.8 CFM (0.050m³/min)
Static Pressure 0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing Type omniCOOL™ Magnetic Sleeve
Fan Type Blower
Features -
Noise 26.7dB(A)
RPM 6000 RPM
Termination 2 Wire Leads
Ingress Protection -
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency CE, cURus, TUV
Weight -
Power (Watts) 1.32 W
TT-DKEY-2223-CBM-4010C-160-267-ND
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CBM-4010C-160-267-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CBM-4010C-160-267-ND
Description of product
Product Attributes:
Series CBM-40C
Product Status Active
Voltage - Rated 12VDC
Width 10.00mm
Air Flow 1.8 CFM (0.050m³/min)
Fan Type Blower
Noise 26.7dB(A)
RPM 6000 RPM
Termination 2 Wire Leads
Ingress Protection -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Weight -
Power (Watts) 1.32 W