HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 100'
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 26 AWG
Conductor Strand 7/34
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter 0.040" (1.02mm)
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 600V
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Jacket Color Black
Qualification MIL-W-16878 Type B
TT-DKEY-2200/26BK-100-ND
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2200/26BK-100-ND
Sku: TT-DKEY-2200/26BK-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 100'
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 26 AWG
Conductor Strand 7/34
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 600V