THERM PAD 406.4X203.2MM PINK
Product Attributes:
Series Gap Pad® VO Ultra Soft
Product Status Active
Usage -
Type Gap Filler Pad, Sheet
Shape Rectangular
Outline 406.40mm x 203.20mm
Thickness 0.0400" (1.016mm)
Material Silicone Elastomer
Adhesive Tacky - One Side
Backing, Carrier Sil-Pad
Color Pink
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 1.0W/m-K
TT-DKEY-211-GPVOUS-0.040-01-0816-ND
Bergquist
1 1
Bergquist 211-GPVOUS-0.040-01-0816-ND
Sku: TT-DKEY-211-GPVOUS-0.040-01-0816-ND
Description of product
THERM PAD 406.4X203.2MM PINK
Product Attributes:
Series Gap Pad® VO Ultra Soft
Product Status Active
Usage -
Type Gap Filler Pad, Sheet
Shape Rectangular
Outline 406.40mm x 203.20mm
Thickness 0.0400" (1.016mm)
Material Silicone Elastomer
Adhesive Tacky - One Side
Backing, Carrier Sil-Pad
Color Pink
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 1.0W/m-K