THERM PAD 203.2MMX203.2MM GRAY
Product Attributes:
Series Gap Pad® 7000ULM
Product Status Active
Usage -
Type Gap Filler Pad, Sheet
Shape Square
Outline 203.20mm x 203.20mm
Thickness 0.0600" (1.524mm)
Material Silicone
Adhesive Tacky - Both Sides
Backing, Carrier -
Color Gray
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 7.0W/m-K
TT-DKEY-211-GPTGP7000ULM-0.060-02-0808-ND
Bergquist
1 1
Bergquist 211-GPTGP7000ULM-0.060-02-0808-ND
Sku: TT-DKEY-211-GPTGP7000ULM-0.060-02-0808-ND
Description of product
THERM PAD 203.2MMX203.2MM GRAY
Product Attributes:
Series Gap Pad® 7000ULM
Product Status Active
Usage -
Type Gap Filler Pad, Sheet
Shape Square
Outline 203.20mm x 203.20mm
Thickness 0.0600" (1.524mm)
Material Silicone
Adhesive Tacky - Both Sides
Backing, Carrier -
Color Gray
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 7.0W/m-K