THERM PAD 457.2X228.6MM GRAY
Product Attributes:
Series Gap Pad® 3004SF
Product Status Active
Usage Thermally Conductive
Type Gap Filler Pad, Sheet
Shape Rectangular
Outline 457.20mm x 228.60mm
Thickness 0.0100" (0.254mm)
Material Non-Silicone
Adhesive Tacky - Both Sides
Backing, Carrier Fiberglass
Color Gray
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 3.0W/m-K
TT-DKEY-211-GP3004SF-0.010-01-0918-ND
Bergquist
1 1
Bergquist 211-GP3004SF-0.010-01-0918-ND
Sku: TT-DKEY-211-GP3004SF-0.010-01-0918-ND
Description of product
THERM PAD 457.2X228.6MM GRAY
Product Attributes:
Series Gap Pad® 3004SF
Product Status Active
Usage Thermally Conductive
Type Gap Filler Pad, Sheet
Shape Rectangular
Outline 457.20mm x 228.60mm
Thickness 0.0100" (0.254mm)
Material Non-Silicone
Adhesive Tacky - Both Sides
Backing, Carrier Fiberglass
Color Gray
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 3.0W/m-K