MIC COND ANLG OMNI -40DB 0.157"D
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Electret Condenser
Output Type Analog
Direction Omnidirectional
Frequency Range 100 Hz ~ 16 kHz
Sensitivity -40dB
S/N Ratio 60dB
Voltage - Rated 2 V
Current - Supply 500 µA
Port Location Top
Ratings -
Termination Solderless (Bullseye)
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Height (Max) 0.067" (1.70mm)
Shape Circular
Impedance -
Voltage Range -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2104-MO044002-1TR-ND,2104-MO044002-1CT-ND,2104-MO044002-1DKR-ND
DB Unlimited
1 1
DB Unlimited 2104-MO044002-1TR-ND,2104-MO044002-1CT-ND,2104-MO044002-1DKR-ND
Sku: TT-DKEY-2104-MO044002-1TR-ND,2104-MO044002-1CT-ND,2104-MO044002-1DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Electret Condenser
Output Type Analog
Direction Omnidirectional
Sensitivity -40dB
S/N Ratio 60dB
Voltage - Rated 2 V
Current - Supply 500 µA
Port Location Top
Ratings -
Height (Max) 0.067" (1.70mm)