MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type MEMS (Silicon)
Output Type Analog
Direction Omnidirectional
Frequency Range 100 Hz ~ 10 kHz
Sensitivity -38db ±1dB
S/N Ratio 61dB
Voltage - Rated 2 V
Current - Supply 180 µA
Port Location Bottom
Ratings -
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.138" L x 0.104" W (3.50mm x 2.65mm)
Height (Max) 0.043" (1.08mm)
Shape Rectangular
Impedance -
Voltage Range -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2104-MM033802-5TR-ND,2104-MM033802-5CT-ND,2104-MM033802-5DKR-ND
DB Unlimited
1 1
DB Unlimited 2104-MM033802-5TR-ND,2104-MM033802-5CT-ND,2104-MM033802-5DKR-ND
Sku: TT-DKEY-2104-MM033802-5TR-ND,2104-MM033802-5CT-ND,2104-MM033802-5DKR-ND
Description of product
MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type MEMS (Silicon)
Output Type Analog
Direction Omnidirectional
Sensitivity -38db ±1dB
S/N Ratio 61dB
Voltage - Rated 2 V
Current - Supply 180 µA
Port Location Bottom
Ratings -
Termination Solder Pads
Height (Max) 0.043" (1.08mm)