RF ANT, 3G&2G/PWA, OMNI-DIRECTIO
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Family/Standard Cellular
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band) 892MHz, 1.94GHz
Frequency Range 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna Type PCB Trace
Number of Bands 2
VSWR 2, 4.5
Return Loss -4dB, -10dB
Gain -3.7dBi, 2.1dBi, 2.2dBi, 6.5dBi
Power - Max 5 W
Features Cable - 100mm
Termination IPEX MHF1
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.005" (0.12mm)
Applications 2G, 3G, LPWA
TT-DKEY-2057-ANT-210171B77-ND
Adam Tech
1 1
Adam Tech 2057-ANT-210171B77-ND
Sku: TT-DKEY-2057-ANT-210171B77-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Family/Standard Cellular
Antenna Type PCB Trace
Number of Bands 2
VSWR 2, 4.5
Return Loss -4dB, -10dB
Power - Max 5 W
Features Cable - 100mm
Termination IPEX MHF1
Ingress Protection -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.005" (0.12mm)