DIFFUSED PHOTO SEN 0-400MM
Sensing Method Diffuse
Sensing Distance 0.000" ~ 15.748" (0mm ~ 400mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms
Output Configuration Light-On/Dark-On
Light Source Red Laser Diode (655nm)
Connection Method Connector, M12
Adjustment Type Adjustable
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
TT-DKEY-2046-VT18-8-400-M-LAS/40A/118/128-ND
Pepperl+Fuchs, Inc.
1 1
Pepperl+Fuchs, Inc. 2046-VT18-8-400-M-LAS/40A/118/128-ND
Sku: TT-DKEY-2046-VT18-8-400-M-LAS/40A/118/128-ND
Description of product
DIFFUSED PHOTO SEN 0-400MM
Sensing Method Diffuse
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms
Adjustment Type Adjustable