DIFFUSED PHOTO SEN 10-450MM
Sensing Method Diffuse
Sensing Distance 0.394" ~ 17.717" (10mm ~ 450mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms
Output Configuration Light-On/Dark-On
Light Source Infrared (950nm)
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Cable Length 78.74" (2m)
Adjustment Type Adjustable
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
TT-DKEY-2046-ML17-8-450/115/136-ND
Pepperl+Fuchs, Inc.
1 1
Pepperl+Fuchs, Inc. 2046-ML17-8-450/115/136-ND
Sku: TT-DKEY-2046-ML17-8-450/115/136-ND
Description of product
DIFFUSED PHOTO SEN 10-450MM
Sensing Method Diffuse
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms
Light Source Infrared (950nm)
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Cable Length 78.74" (2m)
Adjustment Type Adjustable