DIFFUSED PHT SEN 50-450MM 2XPNP
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Sensing Distance 1.969" ~ 17.717" (50mm ~ 450mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms
Output Configuration PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Light Source Red LED
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection IP67
Cable Length -
Adjustment Type Adjustable
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
TT-DKEY-2046-GLV18-8-450/73/120-ND
Pepperl+Fuchs, Inc.
1 1
Pepperl+Fuchs, Inc. 2046-GLV18-8-450/73/120-ND
Sku: TT-DKEY-2046-GLV18-8-450/73/120-ND
Description of product
Product Status Active
Sensing Method Diffuse
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms
Light Source Red LED
Ingress Protection IP67
Cable Length -
Adjustment Type Adjustable