PHOTO SEN 50MM SLOT PNP
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 160µs
Output Configuration PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Light Source Red LED
Connection Method Connector, M8
Ingress Protection IP67
Cable Length -
Adjustment Type -
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
TT-DKEY-2046-GL50-RT/32/40A/98A-ND
Pepperl+Fuchs, Inc.
1 1
Pepperl+Fuchs, Inc. 2046-GL50-RT/32/40A/98A-ND
Sku: TT-DKEY-2046-GL50-RT/32/40A/98A-ND
Description of product
PHOTO SEN 50MM SLOT PNP
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 160µs
Light Source Red LED
Ingress Protection IP67
Cable Length -
Adjustment Type -