AC/DC CONVERTER 15V 80W
Product Attributes:
Series CFM81S (80W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 5.36 A
Current - Output 6 -
Power (Watts) 80W
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 89%
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (With Derating)
Features Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.22" W x 1.34" H (76.2mm x 56.4mm x 34.0mm)
Approval Agency -
Standard Number 60335-1
TT-DKEY-2034-CFM81S150-ND
Cincon Electronics Co. LTD
1 1
Cincon Electronics Co. LTD 2034-CFM81S150-ND
Sku: TT-DKEY-2034-CFM81S150-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 15V 80W
Product Attributes:
Series CFM81S (80W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 5.36 A
Current - Output 6 -
Power (Watts) 80W
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 89%
Mounting Type Chassis Mount