RES 2K OHM 5% 3W AXIAL
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-2019-MOS3CT631R202JTR-ND,2019-MOS3CT631R202JCT-ND
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-MOS3CT631R202JTR-ND,2019-MOS3CT631R202JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-MOS3CT631R202JTR-ND,2019-MOS3CT631R202JCT-ND
Description of product
RES 2K OHM 5% 3W AXIAL
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Oxide Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial