RES 680 OHM 5% 2W AXIAL
Product Attributes:
Series MOS
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-2019-MOS2CT52R681JTR-ND,2019-MOS2CT52R681JCT-ND
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-MOS2CT52R681JTR-ND,2019-MOS2CT52R681JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-MOS2CT52R681JTR-ND,2019-MOS2CT52R681JCT-ND
Description of product
RES 680 OHM 5% 2W AXIAL
Product Attributes:
Series MOS
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Oxide Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial