RES 75K OHM 5% 1W AXIAL
Product Status Active
Resistance 75 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-2019-MOS1CT528R753JTR-ND,2019-MOS1CT528R753JCT-ND
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-MOS1CT528R753JTR-ND,2019-MOS1CT528R753JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-MOS1CT528R753JTR-ND,2019-MOS1CT528R753JCT-ND
Description of product
RES 75K OHM 5% 1W AXIAL
Product Status Active
Resistance 75 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial