RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Features -
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-2019-CFS1/2CT52R103JTR-ND,2019-CFS1/2CT52R103JCT-ND
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-CFS1/2CT52R103JTR-ND,2019-CFS1/2CT52R103JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-CFS1/2CT52R103JTR-ND,2019-CFS1/2CT52R103JCT-ND
Description of product
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial