RES 22K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series CF
Product Status Active
Resistance 22 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Carbon Film
Features -
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.240" L (2.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-2019-CF1/4C223J-ND
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-CF1/4C223J-ND
Sku: TT-DKEY-2019-CF1/4C223J-ND
Description of product
RES 22K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series CF
Product Status Active
Resistance 22 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Carbon Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial