RES 2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Features -
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-2019-CF1/2CT52R202JTR-ND,2019-CF1/2CT52R202JCT-ND
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-CF1/2CT52R202JTR-ND,2019-CF1/2CT52R202JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-CF1/2CT52R202JTR-ND,2019-CF1/2CT52R202JCT-ND
Description of product
RES 2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial