.8 MM PITCH SMT CONNECTOR BOARD
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Proto Board TypeBreadboard, General Purpose
PlatingNon-Plated Through Hole (NPTH)
Pitch0.032" (0.8mm) Grid
Circuit PatternCustom
Edge Contacts-
Hole Diameter0.038" (0.97mm)
Size / Dimension3.99" L x 1.09" W (101.4mm x 27.8mm)
Board Thickness-
TT-DKEY-1988-1093-ND
in stockINR 1395
Schmartboard, Inc.
1 1
Schmartboard, Inc. 1988-1093-ND
Sku: TT-DKEY-1988-1093-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Pitch0.032" (0.8mm) Grid
Circuit PatternCustom
Edge Contacts-
Hole Diameter0.038" (0.97mm)