STANDARD CABLE, ALUM BRAID FOOT
Product Attributes:
Series LMR® lite
Conductor Strand Solid
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (PE)
Jacket (Insulation) Diameter 0.195" (4.95mm)
Shield Type Braid
Impedance 50 Ohms
Features -
TT-DKEY-1946-LMR-LW195-DS-ND
Amphenol Times Microwave Systems
1 1
Amphenol Times Microwave Systems 1946-LMR-LW195-DS-ND
Sku: TT-DKEY-1946-LMR-LW195-DS-ND
Description of product
Product Attributes:
Series LMR® lite
Conductor Strand Solid
Shield Type Braid
Impedance 50 Ohms