INDR CABLE, BLK PVC JACKET FOOT
Product Attributes:
Series LMR®
Conductor Strand Solid
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter 0.240" (6.10mm)
Shield Type Braid
Impedance 50 Ohms
Features -
TT-DKEY-1946-LMR-240-PVC-DS-ND
Amphenol Times Microwave Systems
1 1
Amphenol Times Microwave Systems 1946-LMR-240-PVC-DS-ND
Sku: TT-DKEY-1946-LMR-240-PVC-DS-ND
Description of product
Product Attributes:
Series LMR®
Conductor Strand Solid
Shield Type Braid
Impedance 50 Ohms