CABLE LMR-240 BLACK PE FOOT
Product Attributes:
Series LMR®
Product Status Active
Cable Type Coaxial
Cable Group -
Wire Gauge -
Conductor Strand Solid
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (PE)
Jacket (Insulation) Diameter 0.240" (6.10mm)
Shield Type Braid
Impedance 50 Ohms
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket Color Black
Usage -
Features -
TT-DKEY-1946-LMR-240-DS-ND
Amphenol Times Microwave Systems
1 1
Amphenol Times Microwave Systems 1946-LMR-240-DS-ND
Sku: TT-DKEY-1946-LMR-240-DS-ND
Description of product
CABLE LMR-240 BLACK PE FOOT
Product Attributes:
Series LMR®
Product Status Active
Cable Type Coaxial
Cable Group -
Wire Gauge -
Conductor Strand Solid
Shield Type Braid
Impedance 50 Ohms