SENSOR OXYGEN
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Oxygen (O2)
Oxygen Range 260 mbar ~ 1.26 bar
Accuracy ±0.5%
Output 0 V ~ 10 V
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Voltage - Supply 20V ~ 28V
Current - Supply 600mA
TT-DKEY-1921-OXY-LC-V100-455-ND
SST Sensing Ltd.
1 1
SST Sensing Ltd. 1921-OXY-LC-V100-455-ND
Sku: TT-DKEY-1921-OXY-LC-V100-455-ND
Description of product
SENSOR OXYGEN
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Oxygen (O2)
Accuracy ±0.5%
Output 0 V ~ 10 V
Voltage - Supply 20V ~ 28V
Current - Supply 600mA