CBL RIBN 14COND 0.05 GRAY FOOT
Product Attributes:
Series HF365
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 14
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge 28 AWG
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Ribbon Width 0.700" (17.78mm)
Jacket (Insulation) Material Polyolefin (PO)
Voltage 300 V
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ratings UL Style 21682
Features Zippable
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-19-HF365/14300-DS-ND
3M
1 1
3M 19-HF365/14300-DS-ND
Sku: TT-DKEY-19-HF365/14300-DS-ND
Description of product
CBL RIBN 14COND 0.05 GRAY FOOT
Product Attributes:
Series HF365
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 14
Pitch 0.050" (1.27mm)
Wire Gauge 28 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Width 0.700" (17.78mm)
Voltage 300 V