CBL RIBN 8COND 0.1 GRAY FOOT
Product Attributes:
Series 8125
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 8
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge 24 AWG
Conductor Strand 7 Strands / 32 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Thickness 0.054" (1.37mm)
Ribbon Width 0.768" (19.51mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage 300 V
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Ratings UL E42769
Features Zippable
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-19-8125/08100-DS-ND
3M
1 1
3M 19-8125/08100-DS-ND
Sku: TT-DKEY-19-8125/08100-DS-ND
Description of product
CBL RIBN 8COND 0.1 GRAY FOOT
Product Attributes:
Series 8125
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 8
Pitch 0.100" (2.54mm)
Wire Gauge 24 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Width 0.768" (19.51mm)
Voltage 300 V