CBL RIBN 10COND 0.039 GRY METER
Product Attributes:
Series 3625
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 10
Pitch 0.039" (1.00mm)
Length Enter Number of Meters in Order Quantity
Wire Gauge 28 AWG
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Ribbon Width 0.394" (10.00mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage 300 V
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Ratings UL Style 2651
Features Splice Free, Zippable
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-19-3625/10100MSF-DS-ND
3M
1 1
3M 19-3625/10100MSF-DS-ND
Sku: TT-DKEY-19-3625/10100MSF-DS-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 3625
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 10
Pitch 0.039" (1.00mm)
Wire Gauge 28 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Gray
Ribbon Width 0.394" (10.00mm)
Voltage 300 V