CBL RIBN 10COND 0.05 MULT FOOT
Product Attributes:
Series 3302
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 10
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge 28 AWG
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Multiple
Ribbon Thickness 0.042" (1.07mm)
Ribbon Width 0.500" (12.70mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage 300 V
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Ratings UL Style 20462
Features Splice Free, Zippable
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-19-3302/10300SF-DS-ND
3M
1 1
3M 19-3302/10300SF-DS-ND
Sku: TT-DKEY-19-3302/10300SF-DS-ND
Description of product
CBL RIBN 10COND 0.05 MULT FOOT
Product Attributes:
Series 3302
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 10
Pitch 0.050" (1.27mm)
Wire Gauge 28 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Multiple
Ribbon Width 0.500" (12.70mm)
Voltage 300 V