CABLE RIBBON 44COND 0.039 BLACK
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 44
Pitch 0.039" (1.00mm)
Length 328.1' (100.00m)
Wire Gauge 28 AWG
Conductor Strand 19 Strands / 40 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Black
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Ribbon Width 1.732" (43.99mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage 300 V
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Ratings -
Features -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-19-3250/44100M-ND
3M
1 1
3M 19-3250/44100M-ND
Sku: TT-DKEY-19-3250/44100M-ND
Description of product
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 44
Pitch 0.039" (1.00mm)
Length 328.1' (100.00m)
Wire Gauge 28 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Black
Ribbon Width 1.732" (43.99mm)
Voltage 300 V