DOESA VFD 7.5HP
Product Attributes:
Series VF1A
Product Status Active
Type Module
Motor Type AC Motor
Control / Drive Type Variable Frequency Drive (VFD)
Number of Motors 1
Voltage - Load 380 ~ 480V
Current - Output 12A
Wattage - Load 5500 W
Voltage - Supply 380 ~ 480VAC
Interface RS-485
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature -
Features -
For Use With/Related Products -
TT-DKEY-1885-VF1A-G12A0S4-ND
IDEC
1 1
IDEC 1885-VF1A-G12A0S4-ND
Sku: TT-DKEY-1885-VF1A-G12A0S4-ND
Description of product
DOESA VFD 7.5HP
Product Attributes:
Series VF1A
Product Status Active
Type Module
Motor Type AC Motor
Number of Motors 1
Voltage - Load 380 ~ 480V
Current - Output 12A
Wattage - Load 5500 W
Voltage - Supply 380 ~ 480VAC