LASER BGS RED 300MM PL TOP BUTTO
Product Attributes:
Series LD30C
Product Status Active
Sensing Method Background, Foreground Suppression
Sensing Distance 11.811" (300mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms, 1ms
Output Configuration Push-Pull, NPN/PNP, NC/NO
Light Source Red Laser Diode (650nm)
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Cable Length 78.74" (2m)
Adjustment Type Teaching Method
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
TT-DKEY-1864-LD30CPBR30BPA2IO-ND
Carlo Gavazzi Inc.
1 1
Carlo Gavazzi Inc. 1864-LD30CPBR30BPA2IO-ND
Sku: TT-DKEY-1864-LD30CPBR30BPA2IO-ND
Description of product
Product Attributes:
Series LD30C
Product Status Active
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms, 1ms
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Cable Length 78.74" (2m)