DIODE ZENER ARRAY 43V SOT23
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 32 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
TT-DKEY-1801-AZ23C43RFGTR-ND,1801-AZ23C43RFGCT-ND,1801-AZ23C43RFGDKR-ND
Taiwan Semiconductor Corporation
1 1
Taiwan Semiconductor Corporation 1801-AZ23C43RFGTR-ND,1801-AZ23C43RFGCT-ND,1801-AZ23C43RFGDKR-ND
Sku: TT-DKEY-1801-AZ23C43RFGTR-ND,1801-AZ23C43RFGCT-ND,1801-AZ23C43RFGDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 43V SOT23
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms