DIODE ZENER ARRAY 39V SOT23
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 29 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
TT-DKEY-1801-AZ23C39RFGTR-ND,1801-AZ23C39RFGCT-ND,1801-AZ23C39RFGDKR-ND
Taiwan Semiconductor Corporation
1 1
Taiwan Semiconductor Corporation 1801-AZ23C39RFGTR-ND,1801-AZ23C39RFGCT-ND,1801-AZ23C39RFGDKR-ND
Sku: TT-DKEY-1801-AZ23C39RFGTR-ND,1801-AZ23C39RFGCT-ND,1801-AZ23C39RFGDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 39V SOT23
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOT-23
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms