AC/DC CONVERTER 15V 1500W
Product Attributes:
Series PJA (1500W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 100 A
Current - Output 6 -
Power (Watts) 1500W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 85%
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.55" L x 7.01" W x 2.40" H (268.0mm x 178.1mm x 61.0mm)
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Standard Number -
TT-DKEY-1776-PJA1500F-15-ND
Cosel USA, Inc.
1 1
Cosel USA, Inc. 1776-PJA1500F-15-ND
Sku: TT-DKEY-1776-PJA1500F-15-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 15V 1500W
Product Attributes:
Series PJA (1500W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 100 A
Current - Output 6 -
Power (Watts) 1500W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 85%
Mounting Type Chassis Mount